Dzień Bezpiecznego Internetu – konferencja

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu odbyła się 15 lutego 2020 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie konferencja zorganizowana przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.

  • Tematy związane z manipulacją słowną i obrazową w internecie przedstawiła prof. UWM Alina Naruszewicz-Duchlińska. Stwierdziła, że każdego miesiąca dostajemy tyle informacji ile nasi dziadkowie przez całe życie, co skutkuje tym, że nie odróżniamy fałszywych newsów od prawdziwych.
  • W dalszej części spotkania nauczycielka Karolina Gaweł z Korczakowskiej Szkoły Marzeń i Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog zaprezentowała nowe metody nauczania przy wykorzystaniu technologii informatycznych. Przedstawiła również zalety alternatywnej szkoły w Olsztynie.
  • Kolejny wykład poprowadziła Dorota Braziewicz z Fundacji Zaawansowanych Technologii, która zachęcała nauczycieli do udziału w projektach naukowych E(x)plory. Wskazywała również w jaki sposób można pozyskać wsparcie dla szkół i zdolnej młodzieży.
  • W dalszej części spotkania dr Sylwia Stachowska z Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM Olsztynie przedstawiła jakie cechy powinien posiadać skuteczny dyrektor. Omówiła podstawowe umiejętności kierownicze i rodzaje władzy w organizacjach.
  • Ostatni wykład poprowadziła Zuzanna Polak z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej przedstawiając badania zjawiska seksualizacji i jego wpływu na młodych użytkowników internetu.

Prezentacje z konferencji

Więcej informacjiMożesz również polubić…

Skip to content