Klub Aktywnego Dyrektora

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
z ogromną przyjemnością zapraszam na spotkanie online w Klubie Aktywnego Dyrektora 27 stycznia (środa) 2021 r. w godz. 12.30-15.00.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres mailowy: nosowicz@wmodn.olsztyn.pl w nieprzekraczalnym ze względów organizacyjnych terminie do 25 stycznia (poniedziałek) do godz. 15.00.

Zgłoszonym osobom wyślę we wtorek link do rejestracji na spotkanie.

Temat spotkania:Dyrektor i nauczyciel 2.0, czyli tam gdzie kończy się strach a zaczyna odwaga
Do udziału w tym spotkaniu możecie Państwo zaprosić i zgłosić również swoich nauczycieli, szczególnie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, ale nie tylko, wiem, że będzie ono wartościowe dla nauczycieli innych przedmiotów, w tym również nauczycieli przedszkola.
Jestem przekonana, że spotkanie z wyjątkowym Wykładowcą będzie prawdziwą inspiracją do pracy.

Wykładowcą będzie Dawid Łasiński, niezwykła postać w polskiej edukacji, rekomendacją niech będzie fragment jego notki biograficznej: „W lutym 2017r. stworzył postać Pana Belfra (www.panbelfer.pl) – nauczyciela z Internetów. Jego Fanpage ma prawie 18000 polubień, profil na Instagramie obserwuje ponad 2500 fanów, a kanał edukacyjny na YT “Pan Belfer” subskrybuje prawie 50 000 osób. Laureat nagrody Digital Shaper 2020 – lider cyfryzacji i nowych technologii w Polsce, finalista konkursu Nauczyciel Roku 2019. Wpisany na Listę100 – listę osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Twórca autorskich szkoleń motywacyjnych i wspierających kreatywność dyrektorów, nauczycieli i uczniów”.

Przedstawiam również wprowadzenie do tematyki spotkania: „Edukacja potrzebuje zmian. Świat zmienia się każdego dnia, a wydarzenia 2020 roku pokazały, jak bardzo elastyczni musimy być w dzisiejszych czasach. Czy szkoła uczy tej elastyczności? Jakich Dyrektorów i jakich Nauczycieli potrzebują nasi uczniowie, żeby poradzili sobie w permanentnej zmianie? Co dobrego może wyniknąć dla uczniów i społeczności, nie tylko lokalnych, kiedy zaczniemy działać patrząc dalej niż tylko na zbliżające się egzaminy? Aż wstyd powiedzieć, ale nigdy nie chciałem być nauczycielem. Do dziś trzymam kubek, który dostałem od żony, a na którym widnieje napis Przypadkowy Pracownik Oświaty. Od samego początku chciałem w szkole bawić się lepiej niż moi uczniowie, a chętnych zapraszać do tej zabawy. No i tak zaczyna się już 15 rok mojej przypadkowej zabawy. W tym czasie poznałem innych EDUwariatów, no i tak się napędzamy i robimy oddolnie rzeczy, o których warto posłuchać. Po co? Chociażby po to, żeby znowu poczuć ogień i na chwilę zapomnieć o przeciwnościach i spojrzeć ponad nie. Być może nasz wspólny czas zasieje zmianę w Tobie i szkole, którą kierujesz. Od zmiany wszystko się zaczyna, ale żeby być gotowym na zmiany, najpierw trzeba sobie przypomnieć, jak to jest być odważnym
Zapraszam na wspólną podróż po odwagę
Dawid Łasiński – Pan Belfer”

Najmilej pozdrawiam i z wielką przyjemnością czekam na spotkanie z Wami w Klubie Aktywnego Dyrektora
Ewa Nosowicz

Sporządziła:
Ewa Nosowicz
nosowicz@wmodn.olsztyn.pl

Możesz również polubić…

Skip to content