Klub Aktywnego Dyrektora

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
zapraszam na majowe spotkanie Klubu Aktywnego Dyrektora w formie wideokonferencji online. Spotkanie odbędzie w 20 maja 2020 r. godz. 11.00 do 12.30.
Tematem będzie „Tarcza psychologiczna – jak zadbać o zdrowie psychiczne i bezpieczeństwo uczniów oraz nauczycieli? Na spotkaniu przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące wzmocnienie kompetencji nauczycieli w tym wyjątkowym czasie, zakresie:

  • reagowania kryzysowego, 
  • udzielanie wsparcia emocjonalnego, 
  • wypracowywania skutecznych procedur kryzysowych dostosowanych do możliwości i potrzeb w danej placówce 
  • przygotowania scenariuszy powrotów po epidemii i izolacji.

Spotkanie poprowadzą: Małgorzata Taraszkiewicz – psycholog, trener, autorka wielu poradników, w tym poradników na temat zdrowia psychicznego oraz bezpieczeństwa w szkole i zarządzania kryzysem w szkole. Od początku aktualnego kryzysu epidemiologicznego organizuje otwarte webinary i prowadzi co czwartek Klub online dla nauczycieli, aby udzielać im wsparcia psychologicznego, pomagać zrozumieć zachowania człowieka w kryzie oraz dbać o siebie i innych oraz Zuzanna Taraszkiewicz – ratownik medyczny, trener, edukator, wykładowca, filozof. Absolwentka Filozofii ze specjalizacją Bioetyka i Ekologia Człowieka.

Podczas konferencji będą udostępnione materiały, można będzie również zadawać pytania, służymy Państwu pomocą w zakresie tego tematu.
Uprzejmie proszę o zgłaszanie się mailowe na adres nosowicz@wmodn.olsztyn.pl do poniedziałku 18 maja do godz. 15.00. Proszę o podanie adresu mailowego, na który przyjdzie zaproszenie wraz z instrukcją do logowania się na konferencję.
Serdecznie zapraszam!
Ewa Nosowicz

Sporządziła:
Ewa Nosowicz
nosowicz@wmodn.olsztyn.pl

Możesz również polubić…

Skip to content