Non omnis moriar – wędrówka ku odpominaniu wartości

Serdecznie Państwa zapraszamy na warsztaty terenowe w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach 2018 „Niepodległa dla wszystkich”- Non omnis moriarwędrówka ku odpominaniu wartości, które odbędą się 9 września 2018 r.

Autokar podstawiony będzie o godz. 8.00 przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, ul. Głowackiego 17.

Warsztaty rozpoczną się w Ostródzie na Placu Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Podczas warsztatów odwiedzimy nekropolie z różnych okresów historycznych – począwszy od pradziejowych cmentarzysk, przez miejsca cmentarzy średniowiecznych, po te zapomniane z XVIII, XIX oraz XX wieku. Spróbujemy odczytać ślady pamięci, jakie pozostawili po sobie spoczywający na nich dawni mieszkańcy wsi i miasteczek zachodniej części powiatu ostródzkiego. Zwłaszcza, posługując się zamysłem „Antologii Spoon River” Edgara Lee Mastersa, poszukiwać będziemy tam śladów wartości, które mogły nadawać sens ich życiu, i podejmiemy próbę odkrycia ponadczasowej trwałości tych wartości, odszukując je w naszym życiu. W ten sposób przerzucimy pomost między „dawnymi a nowymi czasy”. Sądzimy, iż warsztaty pozwolą uczestnikom w pełni uświadomić sobie nie tylko dziedzictwo wartości, jego źródła, ale także wpływ tych wartości na ich wybory życiowe. Pragnęlibyśmy w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ukazać część jej historii grobami zapisanej.

Planowany powrót do Olsztyna około godz. 16.30.

Zgłoszenia należy wysyłać wyłącznie poprzez formularz, zamieszczony na stronie www.wmodn.olsztyn.pl, nr oferty I-66, do 5 września 2018 r.

O zakwalifikowaniu się na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona wielkością autokaru.

Informację o zakwalifikowaniu się na warsztaty prześlemy mailowo 7 września 2018 r. do godziny 15.00.

Prosimy o zabranie dobrego humoru i ewentualnie wiktuałów.

Alicja Szarzyńska

Wojciech Tański

Możesz również polubić…

Skip to content