warmia warmia youtube facebook

Certyfikaty Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego rozdane

25 stycznia 2017 r. w W-M ODN w Olsztynie odbyła się konferencja podsumowująca I edycję wojewódzkiego konkursu Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego, organizowanego przez W-M ODN w Olsztynie i OCEE. Konkurs, nagrody i konferencja zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
Licznie zgromadzonych gości i laureatów powitali wierszem Leopolda Staffa Ogród przedziwny organizatorzy konkursu i prowadzący uroczystość – Alicja Szarzyńska i Wojciech Tański. Dyrektorzy przedszkoli i szkół, nauczyciele – koordynatorzy, a także przedszkolaki i uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat rodzajów ogrodu, stylów panujących w sztuce ogrodowej na przestrzeni wieków. Otrzymali też praktyczne wskazówki dotyczące tego, jakie rośliny mogą stworzyć ogród w stylu prowansalskim tak, aby był on przyjazny i pożyteczny dla owadów i innych zwierząt. Dowiedzieli się również tego, w jaki sposób zakładanie i prowadzenie szkolnych ogrodów dydaktycznych można włączyć w realizację zarówno szkolnych, jak i pozaszkolnych, projektów międzyprzedmiotowych związanych z ekologią, sztuką i szeroko rozumianą kulturą.
Oczywiście najwięcej emocji wywołał moment wręczania nagród. Ponieważ wszystkie placówki, które brały udział w I edycji konkursu, nadesłały przepiękne informatory, zostały uhonorowane okolicznościowymi statuetkami, certyfikatami i nagrodami rzeczowymi. Laureaci konkursu, zajmujący trzecie miejsce, otrzymali brązowe, drugie – srebrne, a pierwsze – złote certyfikaty. Dodatkowo za pierwsze miejsce była przechodnia statuetka ogrodniczki. Placówka, która zwycięży w konkursie 3 lata z rzędu, otrzyma taką statuetkę na stałe. Poniżej lista laureatów:

I miejsce
Przedszkole Miejskie nr 1 w Olsztynie
Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Przyrody Polskiej w Klęczkowie
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Karolewie

II miejsce
Przedszkole Miejskie nr 37 w Olsztynie
Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie

III miejsce
Przedszkole Miejskie nr 13 w Olsztynie
Szkoła Podstawowa w im. Mikołaja Kopernika w Małdytach
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Zapraszamy też do udziału w kolejnej edycji konkursu (informacje na stronie OCEE) i obejrzenia galerii zdjęć.
Alicja Szarzyńska i Wojciech Tański

Galeria zdjęć