warmia warmia youtube facebook

Spotkania on-line z przyrodą: Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej (Polska Tajga, czyli skarby i osobliwości PK Puszczy Rominckiej)

Zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na bezpłatne Spotkanie on-line z przyrodą: Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej, które odbędzie się 15 czerwca 2021 r., godz. 17.00 -19.00.

Uwaga! W spotkaniu mogą wziąć udział uczniowie.

Czy słyszeliście o „polskiej tajdze” - polodowcowej krainie porośniętej iglastymi borami i rozległymi  torfowiskami? To Puszcza Romincka znajdująca się na pograniczu Mazur i Suwalszczyzny. Na spotkaniu opowiemy o osobliwościach świata rominckiej przyrody, o rzadkiej mannie litewskiej, malinie moroszce rodem ze Skandynawii oraz o wilkach, rysiach i żyjących tu od niedawna żubrach. Pokażemy Wam najwyższe zabytkowe mosty kolejowe w Polsce oraz ukryte w leśnej gęstwinie słynne głazy Wilhelma. Zaprosimy na liczne szlaki i ścieżki turystyczne, wieże widokowe i do ogrodu „Romintarium”.

Atrakcje puszczy przybliżać Wam będą Anna Naruszewicz i Żaneta Słapińska z Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o zarejestrowanie się przez formularz zgłoszeniowy nr szkolenia D-046 w terminie do 13 czerwca 2021 r.

Osoby zarejestrowane na szkolenie link do spotkania otrzymają 13 czerwca 2021 r. na adres e-mail podany przy rejestracji na szkolenia.

W sprawach organizacyjnych informacji udzielają:
Alicja Szarzyńska, tel. kom. 501 602 659, szarzynska@wmodn.olsztyn.pl
Anna Naruszewicz, Żaneta Słapińska -  edukacjapkpr@gmail.com

Organizatorzy: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/

Zapraszamy