warmia warmia youtube facebook

Warsztaty “Drzewa jako narzędzie animacji społecznej”

Zapraszam zainteresowanych nauczycieli do udziału w bezpłatnych warsztatach „Drzewa jako narzędzie animacji społecznej" (nr kursu I-170), które odbędą się 18 maja 2019 r. (sobota).

Miejsce zajęć: Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego w Jerzwałdzie

Organizatorzy warsztatów: Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich.

Autokar podstawiony będzie przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, ul. Głowackiego 17, o godz. 7.45. Planowany powrót do Olsztyna ok. godz. 17.00.

 Udział w szkoleniu należy potwierdzić, wysyłając zgłoszenie przez formularz zgłoszeniowy

O zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas warsztatów wprowadzimy uczestników w niezwykle fascynujący świat sędziwych drzew, pomożemy zrozumieć "sekretne życie drzew", pokazując świat owadów i innych organizmów związanych z drzewami. Nauczymy jak sadzić drzewa i jak je pielęgnować. Damy także niezbędną garść wiedzy prawnej, ale przede wszystkim wspólnie zastanowimy się jak zmobilizować mieszkańców do działań na rzecz drzew w krajobrazie wsi czy miasteczka. Dla zainteresowanych osób przewidziana jest kontynuacja szkolenia w celu wsparcia inicjatyw lokalnych na rzecz drzew. Formuła dalszej współpracy będzie omówiona podczas szkolenia. Więcej o projekcie

Osoby prowadzące:
Robert Pipczyński - doświadczony edukator Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, ornitolog i wszechstronny przyrodnik, od dekady związany z działaniami na rzecz zachowania alej w krajobrazach otwartych, związanych z programem "Drogi dla natury". Arborysta, inspektor drzew, coraz bardziej doświadczony w wspinaczce drzewnej.
Ewa Romanow-Pękal - przyrodniczka, trenerka, na co dzień kieruje pracą Eko- Inicjatywy włączając działania na rzecz ochrony przyrody w nurt społeczny. Związana z ruchem CAL (Centra Aktywności Lokalnej) oraz grupą innowatorów społecznych Ashoka.
Alina Rodziewicz - znawczyni przyrody Pojezierza Iławskiego, na co dzień pracuje jako specjalista ds. edukacji przyrodniczej w Zespole Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Autorka licznych scenariuszy zajęć i programów edukacyjnych.

Na zajęciach obowiązuje strój terenowy.

W sprawach organizacyjnych informacji udziela Alicja Szarzyńska, tel. kom. 501602659.

Zajęcia dofinansowane są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Zapraszam
Alicja Szarzyńska