warmia warmia youtube facebook

Warsztaty z Pająkami w oparciu o wystawę edukacyjną

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli przedszkoli, szkoły podstawowej i ponadpodstawowej na bezpłatne warsztaty z Pająkami w oparciu o wystawę edukacyjną, które odbędą się w terminie do wyboru:

  • 31 stycznia 2023 r. w Olsztyńskim Planetarium, godz. 17.00
  • 1 lutego 2023 w Olsztyńskim Planetarium, godz. 10.00.

Bliski kontakt z żywymi okazami, może się okazać sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka czy skorpiona. Stawiamy na aspekt naukowy. Chcemy przekazać uczestnikom ciekawostki o świecie pajęczaków, gdyż nauka to zabawa.

Zwiedzanie odbywać się będzie w asyście doświadczonego opiekuna wystawy, który oprowadzi grupę. Przeprowadzi on prelekcję, odpowie na wszystkie pytania oraz wyciągnie żywego niegroźnego pająka z terrarium, którego śmiałkowie będą mogli potrzymać w dłoni i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Wystawa będzie czynna od 31.01 do 12.02.2023 r. w Olsztyńskim Planetarium ul. Józefa Piłsudskiego 38, Olsztyn. Zapraszamy szkoły do odwiedzania w tych dniach wystawy na temat pająków.

Zainteresowanych udziałem w szkoleniu nauczycieli prosimy o zarejestrowanie się przez formularz zgłoszeniowy nr szkolenia AM-032 w terminie do 28 stycznia 2023 r.

 Zapraszamy
Alicja Szarzyńska, konsultant WMODN w Olsztynie
Katarzyna Szyszkowska, Organizatorka Wystaw, wystawapajakow.pl, tel.:  +48 690 548 507, katarzyna.szyszkowska@wystawapajakow.pl