warmia warmia youtube facebook

Webinarium: Na szlaku smaku

Serdecznie zapraszam nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych na bezpłatne webinarium: Na szlaku smaku, które odbędzie się 4 marca 2023 r. (sobota). Spotkanie na platformie Google Meet rozpocznie o godz. 9.30. Planowane zakończenie zajęć około godz. 11.30.

Opis. Na szlaku smaku to niezwykłe połączenie turystyki, historii, kultury oraz kulinariów.

Przemieszczając się po Szlaku Kopernikowskim, prowadzącym przez szereg miejscowości na Warmii (między innymi: Olsztyn, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Pieniężno, Braniewo, Frombork) odkryjemy tajemnice smaków związanych z każdym z tych miejsc. Oprócz wątków wiążących szlak z osobą i dokonaniami Kopernika np. w taksie chlebowej, odkryjemy też niezwykle upodobania biskupa Krasickiego, ciekawe historie lokalne budujące koloryt miejsca, specyficzne tradycje a także obyczaje kulinarne wykorzystywane przez restauratorów i gospodarstwa agroturystyczne.

Niektóre z tych tradycji są zakotwiczone w obyczajowości warmińskiej różnych okresów, inne wynikają ze zdarzeń historycznych lub bardziej osobistych doświadczeń, jednak łącznie tworzą niezwykły koloryt wyróżniający każde z opisywanych miejsc. 

Spotkanie poprowadzi Agata Grzegorczyk-Wosiek, https://agatagrzegorczykwosiek.wordpress.com

Zainteresowanych udziałem w webinarium proszę o zarejestrowanie się przez formularz zgłoszeniowy nr szkolenia AM-008 w terminie do 2 marca 2023 r.

Osoby zarejestrowane na szkolenie link do spotkania otrzymają 3 marca 2023 r. na adres e-mail podany przy rejestracji na szkolenia.

W sprawach organizacyjnych informacji udziela: Alicja Szarzyńska, tel. kom. 501 602 659, szarzynska@wmodn.olsztyn.pl

Zapraszam