Podsumowanie akcji czytelniczej ,,Warmia i Mazury czytają…”

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu wyniki akcji czytelniczej Warmia i Mazury czytają, o czyste powietrze dbają, realizowanej w ramach projektu Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze Warmii i Mazur. 

Do akcji włączyło się szereg placówek z całego województwa (szkół i przedszkoli), a 28 zrealizowało zadanie konkursowe. Nauczyciele, uczniowie oraz rodzice podjęli się zadania edukacji ekologicznej najmłodszych w zakresie wiedzy o sposobach i celach dbania o jakość i czystość powietrza. W związku z tym na terenie szkół i przedszkoli zorganizowano akcję czytelniczą, podczas której czytano książki na temat ochrony czystości powietrza. Akcja czytania oraz związane z nią różnorodne aktywności o tematyce ekologicznej (pogadanki, warsztaty, wykłady) została przez każdą placówkę sfilmowana i umieszczona na platformie You Tube. Dzięki temu całą społeczność szkolna ma możliwość obejrzenia relacji z wydarzenia i tym samym zapoznania się z potrzebą ochrony środowiska, w tym dbałością o czystość powietrza.

W tabeli znajdą Państwo linki do filmików z akcji czytelniczej poszczególnych placówek  Zapraszamy do oglądania i rozpowszechniania.

Dodatkowo przedstawiamy Państwu bloga z informacjami na temat tej akcji. 

LINK do bloga https://warmiamazuryczystepowietrze.blogspot.com/

Podsumowanie akcji czytelniczej  Warmia i Mazury czytają, o czyste powietrze dbają  oraz wręczenie nagród odbędzie się 21 czerwca 2023 roku (środa) o godz. 13.00 w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie (ul. Natalii Żarskiej 2, Olsztyn). Zapraszamy przedstawicieli szkół i przedszkoli po odbiór certyfikatów oraz nagród.

Organizatorkami i koordynatorkami projektu są Alicja Szarzyńska i Katarzyna Pietrzyk (WMODN) we współpracy z WMBP w Olsztynie oraz WFOŚiGW. 

Odbiór nagród, dyplomów, certyfikatów oraz podziękowań tylko osobisty. Nagród nie wysyłamy.

Projekt dofinansowano ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

 

Sporządziła:
Katarzyna Pietrzyk
pietrzyk@wmodn.olsztyn.pl

Skip to content