Podsumowanie konkursu „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy”

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

9 grudnia w Olsztyńskim Planetarium podsumowany został konkurs „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy”, w którym udział wzięło 138 uczniów z 34 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego.

Praca przy odkrywaniu miejsc pamięci narodowej była dla uczniów nie tylko przygodą odkrywania sekretów przeszłości, ale także szansą na zdobycie dla swojej szkoły Certyfikatu „Przyjaciel dziedzictwa kulturowego Warmii, Mazur i Powiśla. Miejsca pamięci narodowej”.

Zadanie zespołu uczniów, pod kierunkiem nauczyciela, polegało na wykonaniu przewodnika edukacyjnego po miejscach pamięci narodowej w swojej okolicy. Do stworzenia przewodnika edukacyjnego można było użyć dowolnych narzędzi TIK, np.: StoryJumper, Genially, Canva, Blog, program do tworzenia filmów ze zdjęć. Prace zespołów uczniowskich udostępnione zostały na Platformie W-MODN w Olsztynie w sieci „Dziedzictwo historyczne i przyrodnicze mojego regionu”. Lista szkół uczestniczących w konkursie znajduje się w zakładce OCEE

Konkurs zorganizowano przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin „Polskie zamki gotyckie”.
Fundatorzy nagród: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Alicja Szarzyńska

Skip to content