Praca nad czytanką dla uczniów  ukraińskiej mniejszości narodowej w Polsce

  • 1_ zespoł z warm-maz wojewodztwa (1)
  • 2
  • 3 (1)

W dniach 16-19 lutego 2023 r. odbyło się w Łodynie k. Ustrzyk Dolnych (woj. podkarpackie) robocze spotkanie grupy autorsko-podręcznikowej Fundacji PROSVITA.

Pięcio osobowy zespół nauczycieli języka ukraińskiego z Polski pracował wraz  grupą autorów z Ukrainy nad  podręcznikiem do nauki języka ukraińskiego pod czujnym okiem inicjatorów i organizatorów projektu wydawniczego Krystyny i Marka Syrnyk z Wałcza.

Należy wspomnieć, iż w grupie autorsko-podręcznikowej aktywnie pracuje aż troje nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego: Lubomira Tchórz, doradca metodyczna w zakresie języka ukraińskiego W-M ODN  w Olsztynie oraz nauczyciele języka ukraińskiego  Katarzyna Dobrzańska i Piotr Tabaka.

Efektem wspólnej pracy jest opracowanie Czytanki dla klasy I szkoły podstawowej. Zgodnie  z planem podręcznik zostanie złożony jako propozycja wydawnicza do MEiN w czerwcu 2023 r.

Będzie to pierwszy od ponad 12 lat  podręcznik z przeznaczeniem  dla najmłodszych uczniów  ukraińskiej mniejszości narodowej w Polsce.

Lubomira Tchórz

Skip to content