19 maja 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się konferencja na temat Wdrażanie nowej podstawy programowej w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.
Osobą prowadzącą konferencję była Agnieszka Spikert, która przybliżyła uczestnikom konferencji zakres i filozofię zmian w nowej podstawie programowej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego.
Gościem konferencji a zarazem prelegentem była Jolanta Okuniewska - współautor podstawy programowej z zakresu edukacji informatycznej. Jolanta Okuniewska przybliżyła nauczycielom problematykę zmian w zakresie edukacji informatycznej dzieci młodszych.
Konferencja była adresowana do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej powiatu olsztyńskiego, nidzickiego, szczycieńskiego mimo to nie zabrakło na niej nauczycieli z samego miasta Olsztyna i innych powiatów. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nauczycieli- wzięło w nim 256 osób.
Agnieszka Spikert