V Młodzieżowy Festiwal Filmowy “Moja przestrzeń”

Nakręć się na festiwal

Wielkie kino zaczyna się od małych kroków. Weź kamerę lub telefon, nakręć swoje otoczenie i wyślij na konkurs. W Olsztynku ogłoszono właśnie piątą edycję Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja przestrzeń. Młodzież może zgłaszać filmy na dwa konkursy filmowe.

Młodzieżowy Festiwal Filmowy to już stały punkt w olsztyneckim kalendarzu imprez kulturalnych. Organizowany jest od 2013 roku. Ma charakter ogólnopolski i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Festiwal jest przestrzenią dla młodzieży do przedstawienia swojego otoczenia, osobistych doświadczeń i obserwacji.

W ramach tegorocznej edycji odbędą się dwa konkursy filmowe. Przedmiotem pierwszego z nich są krótkie filmy (do 10 minut), w dowolnej konwencji, inspirowane otaczającą rzeczywistością. Na drugi konkurs można zgłaszać spoty społeczne (do 60 sekund) prezentujące zagrożenia, przed jakimi stoi współczesny człowiek. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 19 października 2017r. (decyduje data dostarczenia projektu do Organizatora). Najlepsze produkcje poznamy podczas Gali w Kinie „GRUNWALD" w Olsztynku 26 października, która będzie zwieńczeniem festiwalu. Regulamin Konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie internetowej www.zamek.edu.pl w zakładce Edukacja filmowa.

Konkursy filmowe są częścią Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja przestrzeń, w ramach którego w Pracowni Filmoteki Szkolnej, działającej przy Zespole Szkół w Olsztynku (jedynej w województwie warmińsko-mazurskim, ufundowanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej), odbędą się również spotkania z twórcami, warsztaty filmowe oraz projekcje filmów pozakonkursowych.

Festiwal organizowany jest w ramach programu Filmoteka Szkolna pod patronatem Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.  Festiwal uzyskał dofinansowanie ze środków Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Organizatorami Festiwalu są: Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek w Zespole Szkół w  Olsztynku.

Patronami Festiwalu są: Starosta Powiatu Olsztyńskiego, Burmistrz Miasta Olsztynek, patronami medialnymi – TVP3 Olsztyn i Gazeta Olsztyńska

Kontakt dla mediów:

Magdalena Rudnicka
Opiekun Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Olsztynku
tel.: 501 629 005
e-mail: magrudnicka@o2.pl

Sporządził
Wojciech Tański

tel. 89 522 85 18
tanski@wmodn.olsztyn.pl

Skip to content