W Ośrodku w listopadzie

14 listopada 2020 r. odbyło się spotkanie online w ramach Klubu Pomysłowego Katechety – sieć współpracy i samokształcenia.
Grażyna Wiśniewska – wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Agnieszka Karczewska – Gzik – kierownik Wydziału Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich przybliżyły cele projektu niepodległa.pl. Następnie Grzegorz Primus – prezes firmy tworzącej materiały grywalizacyjne, omówił dostępne już gry, a także misje dotyczące św. Jana Pawła II. Kilkanaście kolejnych „misji” będzie udostępnione do końca roku 2020 r.
W części drugiej spotkania ksiądz Maciej Bartnikowski przedstawił sylwetkę nowego błogosławionego Carlo Atticusa – nastolatka z Włoch.
Bożena Osik

23 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki dla Uczniów Szkół Podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego. Wzięło w nim udział 441 uczniów z 147 szkół, którzy w ciągu 60 minut mieli do rozwiązania 21 zadań. Aby zostać zakwalifikowanym do etapu wojewódzkiego, uczeń powinien otrzymać co najmniej 48 punktów z 60 możliwych do zdobycia. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 31 uczniów.
Przewodniczący Komisji Konkursowej
Leszek Kalinowski

23 listopada w W-M ODN Filia w Olecku, w ramach podsumowania Tygodnia Edukacji Globalnej, odbyły się wideokonferencje „Innowacyjne programy nauczania - uczenia się a edukacja na rzecz rozwoju”. Szkoła jest naturalnym miejscem, w którym uczniowie powinni poznać globalne wyzwania i kształtować postawę współodpowiedzialności za otaczający świat. Spotkania służą upowszechnianiu dobrych praktyk nauczycielskich i działań  szkół  zaangażowanych w realizację założeń edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Pokazują, jak bardzo  kreatywni i inspirujący są nauczyciele, stosujący innowacyjne metody pracy z uczniami, przede wszystkim z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, by nauczanie i uczenie się było bardziej efektywne.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Małgorzata Burba, Jolanta Grędzińska- Kosiorek, Marta Rózio

25 listopada odbyła się konferencja Jak podołać wyzwaniom? - Moje doświadczenia z wdrażania podstawy programowej w zdalnym nauczaniu. Adresatem wydarzenia byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Podczas spotkania wystąpili nauczyciele praktycy edukacji wczesnoszkolnej: Ewa Kopacka (SP 15 w Olsztynie), Marzena Wiecierzycka (SP 3 w Olsztynie) oraz Judyta Lipińska i Paulina Kowalska (SP 9 w Olsztynie). Nauczycielki zaprezentowały swój pomysł na zdalną pracę z dziećmi młodszymi w realizacji podstawy programowej. Przedstawiły również wykorzystywane narzędzia i metody pracy. Był to również czas na wspólną rozmowę i wymianę doświadczeń na temat radzenia sobie z problemami zdalnego nauczania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Agnieszka Spikert

25 listopada nauczyciele języka polskiego zakończyli pod kierunkiem Kasi Pietrzyk cykl zajęć  Cyfrowy nauczyciel. W projekcie wzięło udział 120 zainteresowanych polonistów, którzy poznali Learning Apps jako program on line do tworzenia aplikacji na tablice interaktywne oraz na telefony i tablety; Wordwall - do szybkiego tworzenia ciekawych ćwiczeń interaktywnych; Quizizz - do budowy nowoczesnych testów on line; Kahoot -  do grywalizacji i zabawy na całego. Zakładaliśmy  bloga w programie Blogger i WordPress. Omówiona została  rola komunikatorów internetowych (Whatsapp, Skype, Messenger).
Wielkie emocje wzbudziła interaktywna, nowoczesna prezentacja w  Gennialy.
Ela Jermacz

Możesz również polubić…

Skip to content