W Ośrodku w lutym

Od 13 stycznia do 11 lutego 2021 r. nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni i zaproszeni przez nich nauczyciele języka polskiego w szkole podstawowej poprowadzili szkolenia kaskadowe nt: „Zmiany w wymaganiach na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 r.”.  W sumie zrealizowano 41 warsztatów, w których uczestniczyło 780 nauczycieli nauczających w szkole podstawowej i 586 nauczycieli pracujących w szkole ponadpodstawowej.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy skorzystali z oferty przygotowanej przez Nasz Ośrodek, oraz życzymy Państwu i Państwa podopiecznym sukcesu na tegorocznych egzaminach.
Henryk Sienkiewicz
Wicedyrektor W-M ODN w Olsztynie

6 lutego 2021 r. odbyło się trzecie spotkanie online w ramach Klubu Pomysłowego Katechety – sieć współpracy i samokształcenia.
W pierwszej części ksiądz dr Dariusz Sonak, redaktor tygodnika „Gość Niedzielny”, przedstawił zagadnienie obecności katechezy i katechety w mediach. Prelegent omówił dwa tematy: „Jak katechizować i wychowywać homo medialis?” oraz „Media społecznościowe i katecheta”.
W części drugiej spotkania nauczyciele religii poznali dobre nawyki w pracy zdalnej. Zajęcia poprowadził Marcin Jaroszewski – psycholog – konsultant W-M ODN w Olsztynie.
Bożena Osik

15 lutego odbył się etap wojewódzki konkursu z matematycznego dla uczniów szkół podstawowych, organizowanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty zleconego W-M ODN w Olsztynie. Etap wojewódzki konkursu przeprowadzone w trzech rejonach Elblągu, Ełku i Olsztynie.
Brało w nim udział 140 uczniów, 72 uzyskało tytuł laureata, a 56 finalisty.
Henryk Sienkiewicz –  Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Konkursowej

19 lutego odbył się etap wojewódzki konkursu z fizycznego dla uczniów szkół podstawowych, organizowanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty zleconego W-M ODN w Olsztynie. Etap wojewódzki konkursu przeprowadzone w trzech rejonach Elblągu, Ełku i Olsztynie.
Brało w nim udział 31 uczniów, 18 uzyskało tytuł laureata, a 11 finalisty.
Leszek Kalinowski –  Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Konkursowej

W lutym 2021 r. miały miejsce warsztaty ceramiczne-Świat gliny. W pracowni u Eleonory Poznańskiej w Olsztynie. Uczestniczki warsztatów uczyły się podstaw rzemiosła ceramicznego. Było lepienie z gliny, po wypaleniu wstępnym, malowanie-szkliwienie. Teraz czekamy na efekt końcowy – nasze prace – miski, kubki, talerze już po kolejnym wypalaniu w piecu. Kolejne spotkanie warsztatowe w marcu. Zajęcia te są inspiracją do przeprowadzenia podobnych na lekcjach plastyki, bądź jako pomysł na zajęcia plastyczne w tejże pracowni ceramicznej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Barbara Wiśniewska-Sielaszuk

Możesz również polubić…

Skip to content