W Ośrodku w maju

15 maja 2021 r. miały miejsce warsztaty plastyczne - Plenerowe inspiracje. W plenerze, w ogrodzie, mimo kiepskiej pogody panie biorące udział w zajęciach malowały, kleiły, rysowały. Inspiracją do prac malarskich, collage - była natura budząca się do życia. Kwiaty, rośliny, owady. Zajęcia te są inspiracją do przeprowadzenia zajęć plastycznych w plenerze dla dowolnej grupy wiekowej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Barbara Wiśniewska-Sielaszuk, doradca metodyczny ds. plastyki

27 maja w Warmińsko – Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli Filia Olecko rozpoczął się kurs Wychowawcy Wypoczynku – odbywał się w systemie hybrydowym, i trwał do 17 czerwca.
W kursie wzięło udział 19 uczestników, byli to głównie młodzi ludzie – studenci oraz klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Spotkania online obejmowały głownie zajęcia z zakresu podstaw prawnych, i wytycznych odnośnie wypoczynku dzieci i młodzieży, zajęcia dotyczące bezpieczeństwa i test końcowy odbyły się w WSD Ełk. Kursanci zdobytą wiedzę wykorzystali już w czasie wakacji gdzie sprawowali opiekę nad dziećmi i młodzieżą.
Marta Rózio

19 maja w Filii W-M ODN w Olecku  odbyło się spotkanie online sieci wsparcia doradców zawodowych „Doradztwo-wspieranie-rozwój zawodowy” prowadzone przez Jolantę  Grędzińską-Kosiorek, nauczyciela konsultanta Filii W-M ODN w Olecku. W spotkaniu uczestniczyli szkolni doradcy zawodowi oraz doradcy z Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku. Tematem przewodnim spotkania było „Budowanie efektywnego zespołu” 
w nawiązaniu do Zintegrowanej Strategii Umiejętności.
Jolanta Grędzińska-Kosiorek

28 maja odbyły się obrady Jurry I Wojewódzkiego Konkursu Piosenki ,,Piosenka na dobre i złe” edycja online  pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. W-M ODN w Olsztynie objął swoim patronatem tę imprezę. Jej pomysłodawcą  była Małgorzata Szmit  a organizatorem Szkoła Podstawowa nr 34 w Olsztynie. W obradach Jurry konkursu obok dr hab. Jana Połowianiuka  i Ewy Zuby pracowników Wydziału Sztuki UWM W Olsztynie miał przyjemność uczestniczyć doradca metodyczny do spraw muzyki Adam Zmysłowski. Komisja przesłuchała  88 nagrań uczestników i przyznała nagrody w pięciu kategoriach wiekowych.
Adam Zmysłowski, doradca metodyczny ds. muzyki

Skip to content