W Ośrodku w styczniu

10 stycznia 2023 r. odbyły się kolejne warsztaty dla nauczycieli SP nr 1 w Piszu z kreatywnego wykorzystania na zajęciach lekcyjnych okularów VR i platformy do nich dedykowanej. Nauczyciele, mieli okazję zapoznać się z dużą ilością filmów i ćwiczeń do wykorzystania – niektórzy po raz pierwszy korzystali z okularów VR. Szkolenie odbyło się z wykorzystaniem zakupionego sprzętu w ramach Laboratoriów Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Marta Rózio

14 stycznia odbyło się webinarium: Wizualizacja treści edukacyjnych wspomagająca proces dydaktyczny na przedmiotach przyrodniczych i humanistycznych – przegląd przydatnych aplikacji, w którym udział wzięło około 50 nauczycieli. Katarzyna Pietrzyk. (doradca w zakresie języka polskiego) omówiła przydatne aplikacje, w tym pokój zagadek w programie Genially (do „Opowieści wigilijnej” oraz o tematyce przyrodniczo- bożonarodzeniowej). Dodatkowo przedstawiła nowinki technologiczne, w tym okulary VR.
Zapraszamy do obejrzenia pokojów zagadek:
christmas-escape-room
opowiesc-wigilijna
Zapraszamy na kolejne webinarium Canva dla oświaty. Obsługa programu i tworzenie treści edukacyjnych na przedmiotach przyrodniczych i humanistycznych, które odbędzie się 25 lutego 2023 r.
Alicja Szarzyńska, Katarzyna Pietrzyk

16 stycznia w Multikinie w Galerii Warmińskiej odbył się Edukacyjny pokaz filmu „Pimi z Krainy Tygrysów” w ramach cyklu spotkań Szkoła w Kinie, w którym wzięło udział ponad 50 nauczycieli.
Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małą tygrysicę przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do magicznej świątyni zwanej Tygrysim Gniazdem, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni.
W trakcie wędrówki między Balmanim i młodą tygrysicą Pimi rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i wyjść z wielu opresji, aby dotrzeć do nowego domu wysoko w Himalajach.
Razem przeżyją jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!
Zapraszamy do pobrania materiałów edukacyjnych:
https://filmwszkole.pl/pimi-z-krainy-tygrysow/ 
lub https://filmwszkole.pl/wp-content/uploads/2022/12/PIMI_ScenariuszeLekcji.pdf
Alicja Szarzyńska, Katarzyna Pietrzyk

18 stycznia w formule online odbyło się spotkanie Klubu Aktywnego Dyrektora – temat spotkania: Przewinienia dyscyplinarne a obowiązki dyrektora szkoły/placówki.
Gościem była Monika Buczek – Sekretarz Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Warmińsko-Mazurskim, starszy specjalista Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Podczas spotkania omówiono kwestie naruszenia obowiązków służbowych przez nauczycieli, a także procedury, jakie obowiązują dyrektora przy podejrzeniu popełnienia przewinienia dyscyplinarnego.
Ewa Nosowicz

31 stycznia w Olsztyńskim Planetarium odbyły się warsztaty z Pająkami w oparciu o wystawę edukacyjną, w których udział wzięło ponad 20 nauczycieli.
Bliski kontakt z żywymi okazami, to świetny sposób na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka czy skorpiona. Autorzy wystawy postawili na aspekt naukowy. Pokazali uczestnikom ciekawostki o świecie pajęczaków, gdyż nauka to zabawa.
Zwiedzanie odbyło się w asyście doświadczonego opiekuna wystawy, który oprowadził nauczycieli i innych uczestników. Przeprowadził on prelekcję, odpowiadał na zadawane pytania. Atrakcją było potrzymanie w dłoni żywego niegroźnego pająka i zrobienie z nim pamiątkowego zdjęcia.
Wystawa jest czynna od 31.01 do 12.02.2023 r. w Olsztyńskim Planetarium. Zapraszamy szkoły do odwiedzania w tych dniach wystawy na temat pająków.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Alicja Szarzyńska

 

Możesz również polubić…

Skip to content