W Ośrodku w wakacje

24 sierpnia 2021 r. odbyły się wakacyjne  warsztaty plastyczne-Malowane ogrody. Na plenerowych warsztatach panie biorące udział miały możliwość zapoznania się z nową dla nich techniką plastyczną -Tusze alkoholowe. Powstały ciekawe prace, a po spotkaniu twórczym, było ognisko i mały poczęstunek. Super atmosfera i chęć do działania na nowy rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Barbara Wiśniewska-Sielaszuk

27 sierpnia odbyły się warsztaty dla nauczycieli historii - Teka edukacyjna „Policja Państwowa 1919-1939”. Udział w zajęciach wzięły 22 osoby, a poprowadzili je dr Marcin Płotek, Dawid Zagził i Iwona Jóźwiak.
Każdy z uczestników otrzymał tekę, czyli przygotowany przez olsztyńską delegaturę IPN oraz pracownika W-M ODN Iwonę Jóźwiak zestaw materiałów dla nauczycieli i uczniów, w tym: scenariusze zajęć, teksty źródłowe, merytoryczne wprowadzenie do tematu, a także bogaty zasób fotografii, wykresów i tabel informacyjnych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Tekę można pobrać także w formie cyfrowej.
Iwona Jóźwiak

28 sierpnia odbyły się warsztaty terenowe „Szlakiem zamków gotyckich”, w których wzięło udział 35 osób, głównie nauczycieli historii. Uczestnicy wraz z przewodnikami zwiedzili  zamki krzyżackie w Nidzicy i Działdowie oraz interaktywną wystawę poświęconą Państwu Krzyżackiemu zlokalizowaną w działdowskim ratuszu. Warsztaty zorganizowały Iwona Jóźwiak i Alicja Szarzyńska, a ogromną pomoc okazała także dyrektor biura Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” Izabela Narożniak. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyprawy.
Iwona Jóźwiak

Skip to content