Zapraszamy do organizacji Maratonu Pisania Listów Amnesty International!

Podczas Maratonu, Amnesty International mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

W tym roku, piszemy w dniach 1-10 grudnia, finał Maratonu przypadnie na weekend 9-10 grudnia. Będziemy działać w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Za sprawą Maratonu Pisania Listów udaje nam się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób, których prawa człowieka zostały złamane.

W ubiegłym roku w blisko 800 miejscach w całej Polsce, wspólnie napisaliśmy ponad 356 000 listów. W nasze działania w kraju zaangażowało się blisko 100 000 osób. Zachęcamy do zorganizowania maratonu w swojej społeczności lokalnej, w bibliotece, w szkole, na uczelni czy w domu - w gronie znajomych!

ZASADY MARATONU PISANIA LISTÓW

Zapraszamy do zarejestrowania swojego wydarzenia (miejsca maratonowego) poprzez stronę: https://maraton.amnesty.org.pl/

  • Organizator, Organizatorka wskazuje termin między 1 a 10 grudnia, w którym chce dołączyć się do akcji i zorganizować swoje wydarzenie. Finał Maratonu przypadnie na weekend 9-10 grudnia. Więcej informacji o organizacji Maratonu znajduje się w podręczniku dla organizatorów/ek: https://maraton.amnesty.org.pl/data/lwm/podrecznik-mpl2017.pdf
  • Spośród zaproponowanych przez nas bohaterów i bohaterek Organizator, Organizatorka wybiera te osoby, w sprawie, których chce działać i otrzymuje dostęp do wszystkich informacji na temat tych bohaterów i bohaterek. Wysyłamy także materiały przesyłką kurierską (plakaty, ulotki).
  • Organizator, Organizatorka decyduje w jaki sposób zorganizować Maraton w swojej miejscowości – od nas otrzymuje wskazówki jak można to zrobić.
  • Im więcej osób zostanie zaproszonych do wspólnego pisania listów, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki i w ten sposób skutecznie walczyć o prawa człowieka.

Zachęcamy do organizacji wydarzenia!

Zespół Amnesty International Polska

Możesz również polubić…

Skip to content