Zaproszenie do udziału W LXVI – Olimpiadzie Astronomicznej

Jak co roku Planetarium Śląskie zaprasza uczniów szkół średnich oraz utalentowanych uczniów szkół podstawowych do udziału w LXVI Olimpiadzie Astronomicznej. Tegoroczna edycja konkurs ma charakter szczególny, gdyż finał rozgrywany będzie roku 2023 – roku jubileuszu 550 lat urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji nasz kraj będzie gospodarzem Międzynarodowej Olimpiady z Astronomii i Astrofizyki.

Olimpiada Astronomiczna pełni w naszym kraju niezwykle ważną funkcję popularyzacji tej dyscypliny nauki w społeczeństwie. Przygotowując się do Olimpiady co rocznie kilkuset zawodników od 65 lat zyskuje wiedzę i kompetencje z astronomii na olimpijskim poziomie.

• Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich (z wyjątkami opisanymi w Regulaminie)
• Do udziału Olimpiadzie należy się zapisać się poprzez formularz rejestracyjny w zakładce „LXVI-Olimpiada Astronomiczna”
• Do 10 października 2022 należy przysłać rozwiązania jednego zadania teoretycznego (pierwsze lub drugie) oraz zadania testowego. Rozwiązania koniecznie wysłać z adresu podanego w czasie rejestracji

Wszelkie informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://www.planetarium.edu.pl/olimpiada-astronomiczna.html

Możesz również polubić…

Skip to content