ZUS zaprasza nauczycieli

W dniach 25 - 29 czerwiec 2018 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie zaprasza do swoich placówek wszystkich nauczycieli, którzy planują przejść na emeryturę.

Osoby, które chcą skorzystać z emerytury nauczycielskiej (według starych zasad) muszą zgłosić wniosek o to świadczenie najpóźniej do 31 sierpnia 2018 r. Jeśli nauczyciel nie złoży wniosku w terminie, nie będzie mógł skorzystać z tego przywileju.

Od 25 do 29 czerwca 2018 r., eksperci ZUS na specjalnie wyznaczonych dla nauczycieli stanowiskach na salach obsługi klientów, będą udzielać porad z zakresu uprawnień emerytalnych dla nauczycieli. Dodatkowo będzie można uzyskać informacje na temat zasad przyznawania emerytury oraz nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego a także dowiedzieć się jakie dokumenty należy złożyć wraz z wnioskiem o świadczenie emerytalne i kompensacyjne.

Doradcy będą pełnić dyżury w Oddziale ZUS w Olsztynie oraz w Inspektoratach
w Kętrzynie, Ełku, Giżycku, Działdowie, Bartoszycach oraz w Szczytnie w godzinach urzędowania od 8.00 do 16.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pedagogów na indywidualne konsultacje przy wyznaczonych stanowiskach, które związane będą z podjęciem decyzji o przejściu na emeryturę.

Więcej informacji

Skip to content